close
تبلیغات در اینترنت
تا اس ام اس | کرد موزیک | جدیدترین آهنگ های کردی - مطالب ارسال شده توسط dokhtarealmas
حذف‌ ۴ گروه شغلی از‌دریافت یارانه

حذف‌ ۴ گروه شغلی از‌دریافت یارانه

پست شماره 1422
18:52 , شنبه 18 بهمن 1393

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در مصوبه کمیسیون تلفیق اندازه خانوار برای دریافت یارانه مشخص نیست و اما در عین حال پزشکان، وکلا، قضات و استادان دانشگاه از یارانه نقدی در سال آینده حذف خواهند شد

جعفر قادری در مورد تعیین سقف ۲.۵ میلیون تومان درآمد و مشمولان یارانه‌‌بگیر، بیان داشت: اکنون با پیشنهادی که در کمیسیون تلفیق مصوب شد، دولت دیگر بهانه‌ای برای عدم حذف پردرامدها نخواهد داشت.

قادری ادامه داد: البته این مصوبه اشکالاتی دارد و اینکه بعد خانوار مشخص نشده و خانوار یک نفره و ۱۰ نفر با تعیین سقف ۲.۵ میلیون تومان تفاوتی ندارد.

وی تأکید کرد: در این پیشنهاد درآمد خانوار مطرح شده و نه سرپرست که شامل مجموع درآمد است و باید به این نکته توجه شود، اگر تعداد فرزندان از میانگین بالاتر برود، باید شرایط درآمد تغییر کند و به ازای هر نفر ۵۰۰ هزار تومان افزایش یابد که به عدالت اجتماعی نزدیک‌تر است.

به گفته قادری اگر پیشنهاد کمیسیون تلفیق در صحن مجلس رأی بیاورد، استادان دانشگاه، پزشکان، وکلا، قضات و قشرهای حقوق‌بگیر بالای ۲.۵ میلیون تومان از یارانه نقدی حذف می‌شوند.

وی افزود: در بعد هزینه هیچ موضوعی پیش‌بینی نشده است و احتمال دارد، پیشنهاد جدیدی ارائه شود و ثروت خانوار نیز مدنظر قرار گیرد.

قادری با اشاره به موضوع مصوبه ستاد تدابیر ویژه برای ۱.۲ میلیارد دلار اظهار داشت: مسئولان دیوان محاسبات گزارشی ارائه دادند که با مصوبه ستاد تدابیر ویژه ۱.۲ میلیارد از دلار نفت که به یک شرکت فروخته شده، به ریال در داخل کشور تبدیل شود و چنین اتفاقی افتاده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: قطعا تا پایان سال مالی دیوان محاسبات نمی‌تواند نظر قطعی بدهد و هنوز فرصت باقی است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه احتمال دارد تا پایان سال پول نفت به حساب‌های بانک مرکزی واریز و این مصوبه اصلاح شود، تصریح کرد: احتمال دارد، پول نفت توسط شرکت خارجی به حساب‌های بانک مرکزی تا پایان سال واریز شود، اما اگر واریز نشود، شرایط فرق می‌کند و از نظر ما غیرقانونی است.

به گفته قادری، دولت معتقد است، مصوبه ستاد تدابیر ویژه برای مسئولان ملاک عمل است و در قوانین مختلف آورده شده که مصوبات این ستاد نباید خلاف قانون باشد و فقط شورای عالی امنیت ملی می‌تواند چنین اقدامی انجام دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اگر تا پایان سال این فرآیند اصلاح نشود، دیوان محاسبات طبق وظیفه نظارتی عمل خواهد کرد.

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

واکنش درخشان به انتخاب مایلی کهن به عنوان سرمربی پرسپولیس

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد که نوع فوتبال این تیم نسبت به گذشته تغییر کرده است.

به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، حمید درخشان در مورد شکست پرسپولیس مقابل ملوان بندرانزلی گفت: همه دیدند که در حین برتری بازی را باختیم. ما فرصت‌های زیادی داشتیم که از آنها استفاده نکردیم ضمن اینکه اشتباهات داوری هم در این باخت تأثیر زیادی داشت. داور باید صحنه پنالتی را به خاطر جلو آمدن زارع تکرار می‌کرد و پنالتی دیگری هم برای ما می‌گرفت که این کار را نکرد. دیگر چقدر باید سروصدا و اعتراض کنیم؟!

من هم انسانم و از آهن که نیستم
وی در خصوص اینکه چرا پس از بازی دیروز در نشست خبری حاضر نشده است، اظهار داشت: واقعاً حالم بد بود و فشار زیادی را تحمل می‌کردم. ما 90 دقیقه حمله کردیم و نتوانستیم گلی بزنیم. چه کسی این همه فشار را تحمل می‌کند؟ بالاخره من هم انسانم و از آهن که نیستم!

نوع بازی پرسپولیس تغییر کرده است!
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص شعارهای هواداران این تیم که علیه او در ورزشگاه آزادی سردادند، خاطرنشان کرد: آنهایی که فوتبال می‌فهمند می‌دانند که نوع بازی پرسپولیس تغییر کرده است! پرسپولیس چه زمانی اینقدر روی دروازه حریفان فشار می‌آورد و حمله می‌کرد؟! هر کدام از کارشناسان که بگویند پرسپولیس بد بازی می‌کند من حرف‌شان را قبول می‌کنم.

بازیکنان پرسپولیس باغیرت بازی می‌کنند و شایسته تقدیر هستند‌
وی افزود: واقعاً دیروز بدشانسی آوردیم. بازیکنان با اینکه پولی نگرفته‌اند اما با غیرت بازی می‌کنند! همین که با وجود مشکلات با این تلاش برای پرسپولیس بازی می‌کنند جای تقدیر دارد.

وقتی پنالتی ما گل نمی‌شود انصاف است که بگوییم پرسپولیس بد بازی می‌کند؟!
درخشان در واکنش به اینکه چطور پنج شکست پیاپی پرسپولیس را توجیه می‌کند، گفت: شما نگاه کنید ما در هر پنج بازی تیم برتر میدان بودیم اما شکست خوردیم. ما گل‌هایی می‌خوریم که باورکردنی نیستند. وقتی پنالتی ما گل نمی‌شود انصاف است که بگوییم پرسپولیس بد است؟!

با این همه مشکلات خیلی خوبی بازی کردیم
وی در واکنش به انتقادهایی که از بازیکنان جدید پرسپولیس و به ویژه ژوزه تادو می‌شود، خاطرنشان کرد: تادو بد بود اما آیا گابریل هم بد بازی می‌کرد؟! باید برای تادو فرصت فراهم شود و بعد از او انتظار گلزنی داشته باشیم. متأسفانه در دیدارهای اخیر فرصتی در اختیار این بازیکن قرار نگرفته است. ما تادو را در اواسط بازی بیرون کشیدم و بعد از خروج او کلی فرصت گلزنی از دست دادیم. به خدا با این همه مشکلات خیلی خوبی بازی کردیم. بازیکنانم مانند دهه 70 و با غیرت و تعصب برای تیم بازی می‌کنند.

خودم از مایلی‌کهن درخواست کردم که به پرسپولیس بیاید
درخشان در واکنش به شایعه حضور مایلی‌کهن یا حسین عبدی در رأس کادر فنی تیم فوتبال پرسپولیس، تأکید کرد: دوستانی که می‌خواهند تیم را به هم بزنند این کار را می‌کنند. من خودم از مایلی‌کهن درخواست کردم که به پرسپولیس بیاید.

فرصت ایجاد می‌کنیم تاکتیک و برنامه هم داریم اما توپ‌های‌مان گل نمی‌شود
وی در پاسخ به این سؤال که نسخه او برای خروج پرسپولیس از این شرایط چیست؟ گفت: واقعاً برخی چیزها دست من نیست. ما فرصت ایجاد می‌کنیم، تاکتیک و برنامه هم داریم اما توپ‌های‌مان گل نمی‌شود. ضمن اینکه روی بازیکنان فشار زیادی است. بالاخره آنها هم انسان هستند.

پرسپولیس مشکل ریشه‌ای دارد
درخشان در پاسخ به این سؤال که با این شرایط پرسپولیس آیا قول ماندن این تیم را در لیگ برتر می‌دهد، اظهار داشت: اشکالی ندارد، حق دارید این سؤال را بپرسید اما مگر پرسپولیس با دنیزلی سیزدهم نبود؟ مگر زمان دنیزلی پشت سر هم نمی‌باخت؟ این نشان می‌دهد پرسپولیس مشکل ریشه‌ای دارد و برای اصلاحش زمان می‌خواهد. مدیرعامل رفته، پول نیست و این همه گرفتاری داریم.

بالاخره این بدشانسی و گرفتاری هم دست از سر ما برمی‌دارد
وی تصریح کرد: اگر کسی می‌تواند بیاید و سرمربی پرسپولیس شود. من هیچ حرفی ندارم و حتی دست آن شخص را هم می‌بوسم. من آبرو و حیثت خودم را گذاشتم و به پرسپولیس آمدم و به خاطر غیرت و تعصبم بود که سرمربی این تیم شدم. خدا را شکر پول آنچنانی هم نگرفتم. حالا انصاف است که این حرف‌ها را بزنند؟ همه می‌دانند که ما در تمرین چیزی کم نمی‌گذاریم و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم. بالاخره این بدشانسی و گرفتاری هم دست از سر ما برمی‌دارد تا از این شرایط خارج شویم.

اعضای کمیته فنی و هیئت مدیره عاقل هستند و می‌بینند که تیم چقدر خوب بازی می‌کند
وی در پایان در خصوص تشکیل جلسه کمیته فنی پرسپولیس گفت: جلسه کمیته فنی هر هفته برگزار می‌شود و ما مسائل فنی تیم را بررسی می‌کنیم. خوشبختانه اعضای کمیته فنی و هیئت مدیره عاقل هستند و می‌بینند که تیم چقدر خوب بازی می‌کند. ما هم نباید چشم‌های‌مان را ببندیم و به خاطر اینکه تیم نتیجه نمی‌گیرد اینطور صحبت کنیم.

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

تنها سایت‌ قانونی همسریابی

تنها سایت‌ قانونی همسریابی

پست شماره 1420
18:44 , شنبه 18 بهمن 1393

بهمن بهمنی مدیرکل دفتر تعالی و برنامه ریزی ازدواج وزارت ورزش و جوانان با اشاره به راه اندازی سایت همسان گزینی، اظهار کرد: به منظور اصلاح کنترل و نظارت سایت های همسریابی در شبکه های مجازی و با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد سایت های همسریابی قانونی نیستند، راه اندازی سایت همسان گزینی به منظور راستی آزمایی و انتخاب مناسب همسر در دستور کار قرار گرفت که براساس خانواده پایه همسر انتخاب شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ سایت همسریابی قانونی در شبکه مجازی وجود ندارد، تصریح کرد: در سایت‌های همسان گزینی، یک واسط کارآمد آموزش دیده و با حسن نیت وجود دارد و با تکیه بر خدماتی است که مراکز مشاوره معتبر تخصصی می دهند تا افرادی که از طریق شبکه مجازی فقط با اطلاعات اولیه خود آشنا شدند، در یک فرآیند حداقل ۷ جلسه ای مشاوره ای و به تعداد کافی ملاقات نظارت شده، به نتیجه مطلوب پایدار برسند.

بهمنی در پایان گفت: پس از استقرار و اعلام سایت های همسان گزینی، پلیس فتا، قوه قضائیه، نیروی انتظامی و ... می توانند با سایت های غیرمجاز همسریابی که متاسفانه بیش از ۹۰ درصد آنها سوء نیت دارند، برخورد قانونی کنند.

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

ارسال پرونده موسوم به فساد۱۲هزار میلیاردی به دادگاه

ناصر سراج رییس سازمان بازرسی کل کشور، درباره آخرین وضعیت پرونده موسوم به فساد 12 هزار میلیاردی اظهار داشت: رقم این پرونده 12 هزار میلیارد نیست بلکه به این عدد موسوم شده و هم اکنون نیز پرونده در دادگاه است و در کرمان رسیدگی می‌شود.

رییس سازمان بازرسی کل کشور اضافه کرد: در این ماجرا مدیرکل بازرسی استان کرمان اقدام کرد و پرونده به دادسرا ارسال شد؛ هم اکنون نیز تحقیقات دادسرا تمام شده و پرونده منتظر رسیدگی در دادگاه است.

کشف فساد جدید 12 هزار میلیاردی

نخستین بار وزیر اقتصاد و امور دارائی بود که 15 آذر ماه امسال در نشست خبری با موضوع عملکرد وزارت اقتصاد در راستای ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد از کشف فساد جدید 12 هزار میلیارد تومانی خبر داد.علی طیب‌نیا در این ارتباط گفت: از مصادیق پرونده‌های کشف شده، در یک مورد، مجموعه ارزش اقدامات خلاف به 12هزار میلیارد تومان می‌رسد. این رقم مربوط به گردش فعالیت در یک دوره مالی است. براین اساس با مدیرعامل بانک ذی‌ربط مذاکراتی انجام دادم و مشخص شد تمام وجوه به بانک بازگشته است.

به گفته وزیر اقتصاد، حدود دو سال پروسه زمانی این فساد به طول انجامیده و البته آسیبی از این موضوع به بانک و منابع سپرده‌گذاران وارد نشده است. عوامل فساد مذکور نیز اکنون در زندان هستند. این اظهارنظر با واکنش‌های گسترده‌ای روبه‌رو شد و هرچند برخی مسئولان روایت‌های متفاوتی درباره آن ارائه کردند، ولی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس از اساس چنین موضوعی را تکذیب کرد و با بیان این‌که انتشار خبرهایی مبنی بر بروز اختلاس 12 هزارمیلیارد تومانی در رسانه‌ها صحت ندارد، افزود: وزیر اقتصاد درخصوص این موضوع باید به مجلس پاسخگو باشد.

روایت محسنی‌اژه‌ای از فساد موسوم به 12 هزار میلیاردی

16 آذر ماه حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه و سخنگوی دستگاه قضا در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما حاضر شد و درباره مسایل مختلف از جمله ماجرای فساد موسوم به 12 هزار میلیارد تومانی توضیح داد. این مقام مسئول در دستگاه قضایی دراین باره توضیح داد: گاهی چیزی را کم و زیاد می گوییم که اشتباه است. اگر سیاه نمایی یا لاپوشانی کنیم، غلط است. یکی از چیزهایی که باید تبیین و ماهیت به مردم اعلام شود این است در مسئله 12 هزار میلیاردی این طور نیست که 12 هزار میلیارد از بانگ گرفته و خورده باشند.

وی ادامه داد: این مبلغ در گردش بین دو بانک بوده است یعنی  یک بانک به بانک دیگر چک می‌داده و عمدتا هم بین 2 بانک بوده است. یکی از بانک‌ها وجه نداشته و دیگری نیز حق پرداخت نداشته است اما می‌آمدند و چک بی اعتبار را که وجه ندارد با تخلف مدیر یا احیانا کارمند‌ها پرداخت و ظرف سه تا چهار روز نیز پر می‌کردند. اژه‌ای توضیح داد: تا الان یک ریال از این وجه را نبرده‌اند و حتی دیرکرد و جریمه‌ها را نیز پرداخته‌اند اما جرم محفوظ است.  در صدور ضمانتنامه‌ها نیز تشریفات طی نشده و برخی هنوز وصول نشده است. مردم فکر نکنند کسی 12 هزار میلیارد خورد و برد، اینطور نیست.

5 بانک بانک در تخلف 12 هزار میلیاردی دخیل هستند

عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران نیز 17 آذر ماه در حاشیه همایش ملی ارتقا سلامت اداری و مبارزه با فساد در پاسخ به سوالی درباره تخلف 12 هزار میلیارد تومانی گفت: این پرونده دو بخش دارد یکی در تهران و بخش دیگر در کرمان است. اخیرا بانکی که ذی نفع این پرونده است درخواست کرده این پرونده‌ها در تهران تجمیع‌شود.‌تجمیع پرونده مقررات قانونی دارد و قدری زمان بر است و باید در دستور بررسی قرار گیرد و مسئولان عالی قضایی کشور باید با این درخواست موافقت کنند.

وی افزود: درباره این پرونده در کرمان یک متهم در بازداشت است و در تهران نیز پرونده تحت رسیدگی دادسرای اقتصادی قرار دارد و اگر این تجمیع مورد موافقت قرار گیرد، احتمال دارد در آینده به صورت تواما رسیدگی شود. پرونده های زیادی هم در محاکم حقوقی تهران علیه بانکی که یکی از طرفین این پرونده است مطرح شده که طبیعتا باتوجه به حجم گسترده پرونده امیدواریم به زودی به نتیجه برسیم.

جعفری دولت آبادی درباره خصوصی یا دولتی بودن این بانک گفت: تا جایی که ما اطلاع داریم بخش عمده‌ای از سهام این بانک خصوصی است و ممکن است سهام دولتی هم داشته باشد. اسم بانک را به زبان نیاوریم بهتر است زیرا ممکن است سپرده گذاران آن احساس ناامنی کنند اما در این پرونده 5 بانک مطرح هستند ولی یکی از بانک ها موضوع را کشف کرده و خیلی کمک کرده است تا این ماجرا به سرانجام برسد.

سیف: رقم فساد اخیر بانکی 70 میلیارد تومان است نه 12 هزار میلیارد

از دیگر افراد و مسئولانی که در رابطه با پرونده موسوم به 12 هزار میلیاردی تومانی اظهارنظر کردند، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی بود اما نکته جالب تفاوت اعداد و ارقام اعلامی وی با سایر مسئولان است. رییس کل بانک مرکزی در حاشیه همایش ملی ارتقا سلامت اداری و مبارزه با فساد با اعلام این‌که در فساد اخیر بانکی 3 بانک دخالت داشته اند توضیح داد: 12 هزار میلیارد تومان مربوط به یک گردش مالی می‌شود که حجمی از عملیات را ایجاد کرده است؛ مبلغ سواستفاده شده در طول چهار پنج سال از یک مبلغی کوچک به این رقم تبدیل شده است؛ این رقم در مقطع زمانی هفت یا ده روزه یا حداکثر دو هفته‌ای به 70 میلیارد تومان رسیده است.

وی با اظهار این که این فساد بانکی بسیار شبیه به فساد 3 هزار میلیارد تومانی است،‌گفت: در این پرونده نیز سواستفاده از طریق ضمانت و گردش چک صورت گرفته است. رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به این که فساد 70 میلیارد تومانی از سال 85 شروع شده است،‌ گفت: در نظام بانکی همه کشورهای مورد هدف افراد سودجو است. بانک مرکزی تدابیری را براساس مفروضات موجود اتخاذ می‌کند تا راه را برسودجویان ببندد البته این مشکل به صورت 100درصد حل نخواهد شد.

دستگیری 12 نفر در پرونده موسوم به فساد 12 هزار میلیاردی

از جمله افرادی که توضیحات کاملتری را در خصوص فساد موسوم به 12 هزار میلیاردی و ارقام و اعداد آن ارایه کرد، یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان بود. وی  19 آذر ماه در گفت‌وگو با رسانه‌ها در تشریح جزییات این پرونده گفت: این پرونده مربوط به یکی از شعب بانک تجارت است که به عنوان فساد بانکی 12 هزار میلیاردی مطرح شده است.‌اوایل دی ماه سال 92 گزارشی دریافت شد که تعدادی ضمانت نامه‌های بانکی بدون پشتوانه و خارج از ضوابط بانکی در شعبه تختی بانک تجارت کرمان واصل شده و این پرونده در شعبه اول دادسرای انقلاب تشکیل و پیگیری شد.

موحد تصریح کرد: با پیشرفت تحقیقات متوجه شدیم بحث بیش از چند ضمانت نامه بانکی است؛ لذا تیم اقتصادی متشکل از کارشناسان اداره کل اطلاعات و بازپرس ویژه بررسی موضوع را به عهده گرفتند.

رییس کل دادگستری استان تهران کرمان ادامه داد: در روند تحقیقات مشخص شد تعداد زیادی ضمانت نامه‌های بانکی ظرف مدت پنج سال در این شعبه خارج از موازین، ضوابط و مجوزهایی که باید اخذ می شد، صادر شده و مبلغ ضمانت نامه ها به 571 میلیارد تومان رسیده است.

موحد با بیان اینکه 12 متهم در این رابطه دستگیر و 8 نفر روانه زندان شدند، گفت: اغلب این ضمانت نامه‌ها به بانک برگشت داده شده بود و فقط چهار فقره از آنها هنوز به بانک مسترد نشده و بازپرس در حال پیگیری است. در اثنای رسیدگی به این ضمانت نامه‌ها به موضوع دیگری برخورد کردیم که تعداد زیادی چک‌های بین بانکی بدون پشتوانه صادر شده و مبلغ آن به 12 هزار و 700 میلیارد تومان رسید.

رییس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: کار به این روال بوده که بانک یا صندوقی به مبلغی پول نیاز داشته و از بانک تجارت درخواست می کرده و آن مبلغ از طریق چک بین بانکی واریز و بعد از چند روز برگشت داده می‌شده است. گردش مالی 670 فقره چک به این شکل صادر و جمع مبالغ 12 هزار میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است.

موحد بیان کرد: خساراتی که از ناحیه این سوء جریان به بانک وارد شده، مبلغی معادل 230 میلیارد تومان بوده و در حال حاضر اصل وجه برگشت داده و خسارت وارده به بانک نیز به موجب توافق‌نامه به بانک پرداخت و آخرین قسط خسارت‌ها دی ماه سال جاری باید به بانک برگشت داده شود.

رییس دادگستری استان کرمان اظهار کرد: دو نفر از متهمان پرونده، مسئول شعبه بوده، بخشی از کارکنان شعب بانک ها و مشتریانی که این ضمانت نامه ها را دریافت کرده‌اند نیز در این پرونده متهم هستند.

موحد افزود: چهار نفر از متهمان با قرارهای تامین آزاد شده اند و پرونده تکمیل و مراحل نهایی را طی می کند و به زودی دادگاه برگزار خواهد شد.

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

نامه ۱۰ کشور به ایران درباره داعش

نامه ۱۰ کشور به ایران درباره داعش

پست شماره 1418
18:32 , شنبه 18 بهمن 1393

سردار "حسین همدانی" در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ۳۶ سال از سخت‌ترین مسیرها عبور کرد و امروز در بالندگی قرار دارد، اظهار داشت: در دولت ملی‌گراها کارشناسان اقتصادی کشور با مواجه شدن با صندوق خالی از ذخیره ارزی، سیلوهای گندم جا رو زده و نبرد تمام عیار علیه ایران اسلامی، اعلام کردند ۶ ماه دیگر عمر این نظام به پایان می‌رسد.وی تصریح کرد: شاید این پیش‌بینی از نظر کارشناسی درست بود، اما کار جهادی شهید رجایی به عنوان مردی ولایی و پرتلاش، خط بطلانی بر آن زد.فرمانده سابق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران با بیان اینکه شهیدرجایی اعلام کرد «روزی که فشنگ ما تمام شود جنگ واقعی ما شروع خواهد شد» افزود: چنین دیدگاهی تنها از یک تربیت یافته مکتب اسلام مشاهده می‌شود که شهید رجایی به حق تربیت شده این مکتب بود.وی با تأکید بر لزوم توجه به موقعیت ممتاز کنونی ایران به برکت انقلاب اسلامی، خواستار تبیین و تشریح آن برای همگان در تمام طول سال شد و ابراز داشت: باید همواره قدردان این نعمت بزرگ بود.سردار همدانی با گریزی به دستاوردهای انقلاب اسلامی در بعد داخلی و خارجی، بزرگترین دستاورد این انقلاب را «تحول انسان ها» به ویژه در بین نسل جوان عنوان کرد و ادامه داد: اجداد ما آرزوی استقرار حکومتی دینی را داشتند و در این راه نیز سختی‌های زیادی چون شکنجه‌های طاقت‌فرسا را متحمل شدند، شاید امیدی هم نمی‌رفت نظام شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله از بین رود اما امام خمینی(ره) با ایمان به خدا و عمل به تکلیف این رژیم را به کمک مردم ساقط کرد.وی ابراز داشت: رژیم شاه علاوه بر اینکه ریشه دوانده بود، مورد حمایت آمریکا نیز قرار داشت، به همین دلیل حتی برخی بزرگان و دینداران نیز سقوط آن را باور نداشتند.فرمانده سابق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب در زمستان ۵۷ و قبول شاه برای واگذاری دولت اما ماندن در سلطنت، برخی از خوشحالی سر از پا نمی‌شناختند زیرا تصور می‌کردند به هدف غایی دست یافته‌اند، افزود: وقتی این پیام به امام(ره) در فرانسه داده شد، ایشان بدون درنگ فرمودند «شاه باید برود، مرکز فساد اینجاست».وی با بیان اینکه تیزبینی و دوراندیشی امام راحل، زمینه را برای استقرار نظامی اسلامی در ایران فراهم کرد، گفت: در گذشته نهضت‌هایی به منظور ایجاد نظامی اسلامی شکل گرفته بود اما بلافاصله با شکست مواجه شده بودند که امام راحل با بهره‌گیری از تجارب این نهضت‌ها، انقلاب ایران را مدیریت و هدایت کرد.سردار همدانی با گریزی دیگری به ترفند آمریکا برای مقابله با انقلاب اسلامی، بیان کرد: وقتی گزینه ازهاری و شریف امامی به عنوان نخست وزیر از سوی مردم مردود اعلام شد، آمریکا با طراحی آوردن چهره‌ای همچون بختیار که سابقه مبارزه علیه شاه همراه بازرگان را داشت، زمینه را برای ایجاد دوگانگی در بین مردم فراهم کرد.وی از دوراندیشی و تدبیر امام خمینی(ره) در مواجهه با این ترفند سخن به میان آورد و گفت: امام راحل مستقیم با انتخاب بختیار مخالفت نکردند، وقتی بختیار قصد رفتن نزد ایشان به فرانسه را داشت، امام فرمودند «مانعی ندارد، شما اول استعفا دهید بعد شما را می پذیرم؛ چه کسی شما را انتخاب کرده؟» که همین برخورد، موجب روشنگری در بین مردم شد.فرمانده سابق سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه قیام امام راحل مهر باطلی بود بر جدایی دین از سیاست، افزود: ایشان با نهضت الهی خود ضمن وارد کردن دین در مدیریت جامعه، روحانیت را به صحنه اداره کشور فراخواندند.وی با بیان اینکه حکومت دینی ایران ثابت کرده با قدرت دین می‌توان یک انقلاب را ایجاد کرده و آن را به ثمر رساند، گفت: درست است انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود؛ نه انقلاب جاده و آسفالت؛ اما توجه به رفاه مردم کشور نیز از راهبردهای اصلی آن بود.سردار همدانی با اشاره به ارائه خدمات رفاهی به اقصی نقاط کشور، آن را به یمن انقلاب اسلامی دانست و در ادامه بخشیدن جایگاه متعالی به بانوان، مشارکت مردمی در اداره جامعه، تقویت ابعاد معنوی در بین انسان‌ها و عزتمندی مردم را بخش دیگری از دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند.وی از وقوع بیش از ۱۰ فتنه در اوایل انقلاب برای براندازی نظام نوپای جمهوری اسلامی خبر داد و افزود: مردم نقش اصلی را در خنثی‌سازی این توطئه‌ها داشتند.فرمانده سابق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ در ادامه با اشاره به ۱۷ هزار شهید ترور در ایران اسلامی به دست منافقین گفت: وقتی شهدای ترور در سوریه به ۱۰۰ نفر رسید، ترس تمام وجود آن‌ها را برداشت به طوری که قصد رفتن به پای میز مذاکره با غرب را کردند، اما وقتی آمار شهدای ترور ایران را به آنها اعلام کردیم، تغییر نظر داده و با قدرت به مقاومت خود ادامه دادند.وی با بیان اینکه بیان این مطالب نشان از الگو بودن ایران در تمام ابعاد دارد، ابراز داشت: تمام مردم ایران در پیروزی کشور در هشت سال دفاع مقدس، نقش‌آفرین بودند حتی اگر درصد تأثیرگذاری آنها متفاوت بوده باشد.سردار همدانی مردم را صاحبان اصلی انقلاب اسلامی خواند و خطاب به آنان گفت: باید با نظارت بر عملکرد دولتمردان، آن‌ها را کنترل کرده و مطالبه‌گر باشید.وی در ادامه با اشاره به اینکه باید دشمن‌شناس بود، از مردم خواست به تدبیر امام راحل در شناسایی دشمن اصلی که همان آمریکاست، توجه کنند و هیچ گاه سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» را فراموش نکنند.فرمانده سابق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران در این قسمت از بیانات خود گریزی به خسته شدن برخی در جنگ علیه صدام زد و ادامه داد: در آن دوران برخی خدمت امام(ره) رسیدند و با این استدلال که مردم از جنگ خسته‌اند، خواستار پایان آن شدند، اما امام(ره) فرمودند «این‌ها خودشان خسته شده‌اند، مردم در دفاع از اسلام خسته نمی‌شوند» که این جمله نشان از شناخت کامل امام خمینی(ره) از مردم داشت.وی با اشاره به بیش از ۱۰۰ دستاورد عمده انقلاب اسلامی، حفظ نظام را اوجب واجبات دانست و ادامه داد: با بالندگی جمهوری اسلامی، امروز دیگر دشمن نمی‌تواند حرف از براندازی آن بزند، اما درصدد محصور و محدود کردن آن است.سردار همدانی با بیان اینکه جنس انقلاب اسلامی ایران با دیگر انقلاب‌های جهان فرق می‌کند و هیچ گاه محدود و محصور نخواهد شد، تأیید این سخن را صدور انقلاب به دیگر نقاط جهان عنوان کرد.وی با انتقاد از برخی زمزمه‌ها در داخل کشور مبنی بر اینکه «وضع، خوب نیست» این ادعا را رد کرد و گفت: به لطف خدا، امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج قدرت قرار دارد.فرمانده سابق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران ضمن نقل قول یکی از اساتید پاکستان با این عنوان که «حتی اگر آمریکا با بمب اتم ایران را نابود می‌کرد، انقلاب این کشور به هدف خود که همان صدور انقلاب بود، رسیده است»، بیداری اسلامی در منطقه را از مواهب انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: امروز بعد از گذشت دو سال از اتفاقات سوریه، دمشق به یکی از امن‌ترین شهرها تبدیل شده است.سردار همدانی دلیل این موفقیت را پیاده‌سازی طرح دفاعی تهران در دوران جنگ تحمیلی در این شهر عنوان کرد و گفت: دفاع مقدس ایران اسلامی برای تمام ملت‌های خواهان استقلال به یک الگو تبدیل شده است.وی با تأکید بر اینکه ایران در عرصه دفاعی و امنیتی در جهان حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، از نامه رسمی بیش از ۱۰ کشور به جمهوری اسلامی با هدف درخواست کمک فکری در بعد دفاعی خبر داد و ابراز داشت: این کشورها با احتمال حمله تکفیری‌ها، این درخواست را برای آمادگی در مقابل آن‌ها داشته‌اند.فرمانده سابق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران از خنثی‌سازی برنامه‌های آمریکا در بعد جهانی و منطقه‌ای توسط ایران خبر داد و گفت: ایجاد دهکده جهانی و حکومت بر دیگر کشورها با عنوان کدخدا یکی از اهداف آمریکا بود که با بر هم زدن معادلات جهانی از سوی جمهوری اسلامی، نقش بر آب شد.وی در ادامه با اشاره به فعالیت تکفیری‌ها، از مردم خواست از به کار بردن عنوان «داعش» به معنای «دولت اسلامی عراق و شامات» برای این شاخه از تکفیری‌ها اجتناب کرده و همان عنوان «تکفیری» را استفاده کنند.فرمانده سابق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران با بیان اینکه آن‌ها غلط می‌کنند دولت اسلامی تشکیل دهند، نیروهای تکفیری را خبیث‌ترین انسان‌ها و فرزند شیطان دانست.وی با بیان اینکه تکفیری‌ها برای از بین بردن مقاومت اسلامی در منطقه ایجاد شدند، از درخشش حزب‌الله به عنوان فرزند برومند انقلاب اسلامی در منطقه سخن راند.سردار همدانی در ادامه وحدت جهان اسلام را از دیگر دستاوردهای انقلاب عنوان کرد و با تأکید بر اینکه بیش از ۷۰ درصد جوانان اهل سنت دنیای اسلام با ایران و انقلاب آن هستند، خواستار توجه به این مهم شد.فرمانده سابق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران روحیه ایثارگری را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند و با بیان اینکه باید مراقب فتنه‌ها بود، ابراز داشت: ایران قلب تپنده جهان اسلام است و به عنوان الگویی برای دیگر کشورها باید باصلابت و محکم به راه خود ادامه دهد.وی با اشاره به فتنه سال ۸۸ و ابعاد عظیم آن، گفت: به اعتقاد بسیاری، سناریوی غرب در موضوع قتل ندا آقاسلطان و تلاش برای انداختن آن به گردن نظام، به تنهایی برای سقوط ایران کافی بود که البته رهبر معظم انقلاب تمام ابعاد این فتنه بزرگ را با همراهی مردم خنثی کردند.به گفته وی به فرض بخشش آن‌ها از سوی خانواده جانبازان و شهدا، سران فتنه به خاطر خدشه‌ای که به انقلاب وارد کردند، قابل بخشش نخواهند بود.فرمانده سابق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران افزود: مردم باید محاکمه آن‌ها از دستگاه قضایی را مطالبه کنند تا دیگر کسی جرأت برافروختن آتش فتنه در نظام را نکند.وی در ادامه با اشاره به هتاکی یکی از مسئولان استانداری همدان به امام راحل، ضمن ابراز تأسف از این اتفاق، تأکید کرد: نباید در برابر این اتفاقات ساکت باشیم.سردار همدانی این اتفاق را سر همان مار فتنه ۸۸ دانست و ادامه داد: این افراد فریب خورده نیستند، اینان یا مزدورند و یا افتخاری برای دشمن کار می‌کنند.وی با بیان اینکه دستگاه قضایی باید در این موارد قاطعانه برخورد کند، ابراز داشت: باید جلوی بروز دوباره چنین اتفاقاتی را گرفت.وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ترکش انقلاب اسلامی کشورهایی مثل عربستان سعودی را خشمگین کرده و به همین دلیل با همراهی آمریکا توطئه نفتی علیه ایران به راه انداخته‌اند، افزود: البته در این زمینه نیز کاری از پیش نخواهند برد.فرمانده سابق سپاه محمد رسول الله(ص) تهران در ادامه با اشاره به اینکه بنا به اعتراف خود آمریکا، ایران همیشه پیروز بوده است، بیان داشت: یکی از ژنرال‌های آمریکا گفته است « ما هر کاری می‌کنیم اما ایرانی‌ها قدرت غلبه بر مشکلات را دارند، انگار نیرویی آن‌ها را هدایت می‌کند».وی با بیان اینکه ما به وعده خدا ایمان داریم، خاطر نشان کرد: به طور حتم همین ایمان به خدای متعال، قدرت ناشناخته ایران است که آمریکا را سخت سردرگم کرده است.

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

 باز دلم گرفته گریم اختیاری نیست

باز دلم گرفته گریم اختیاری نیست

پست شماره 1413
13:35 , جمعه 17 بهمن 1393

 باز دلم گرفته گریم اختیاری نیست

 

آخه جز گریه منو کاری نیست

 

یه عمری از محبت بی نصیبم ای خدا

 

آخه من غریبم ای خدا

 

کو خوبی کدوم مهر ما که چیزی ندیدیم

 

از این دنیای شیرین فقط سختی کشیدیم

 

کدوم بخت کدوم شانس ما که شانسی نداریم

 

هی پشت سر هم همش بد میاریم

 

ما خون جگر خوردیم سوختیم وساختیم

 

به جرم زنده بودن همه هستی را باختیم

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

من پذیرفتم شکست خویش را

من پذیرفتم شکست خویش را

پست شماره 1412
13:34 , جمعه 17 بهمن 1393

من پذیرفتم شکست خویش را

پندهای عقل دور اندیش را

من پذیرفتم که عشق افسانه است

این دل درد آشنا دیوانه است

می روم شاید فراموشت کنم

با فراموشی هم آغوشت کنم

می روم از رفتنم دل شاد باش

از عذاب دیدنم آزاد باش

گرچه تو تنهاتراز ما می روی

آرزو دارم ولی عاشق شوی

آرزو دارم بفهمی درد را

تلخی برخوردهای سرد را

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

وقتی من پیشت میشینم

وقتی من پیشت میشینم

پست شماره 1411
13:32 , جمعه 17 بهمن 1393

وقتی من پیشت میشینم

عاشقترین مرد روی زمینم

اینو میدونی که من

بی تو میمیرم

آخه تمومه دنیامو تو اون

چشمای ناز تو میبینم

ولی باد اومدو هرچی که بود برد

اون روزای خوبمون چه زود مرد

حالا من بی تو تنهای تنهااااااام

ببین که چه خالیه دستاااام

تو ببیییییین

نیستی ببینی چقدر بیتو خرابه حالم

بدون تو انگاری داره خراب میشه سرم

تمومه عالم

نیستی ببینی چقدر بیتو خرابه حالم

بدون تو من واسه گریه کردن

100 بهوونه دااارم

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

حرف دلم تقدیم به فا....

حرف دلم تقدیم به فا....

پست شماره 1410
13:27 , جمعه 17 بهمن 1393

 

حرف دلم تقدیم به فا....
روزی که دیدمت آرام خندیدم
به خود گفتم:زندگی
زیبا بود...
آه...
... ولی افسوس او مرا هرگز ندید
حتی پرپر شدنم را در جلوی پاهانش
روزی که رفت من هم رفتم
او به دوام و من به فنا
کاش هرگز او را نمیدیدم کاش
روزی که دیدمش دنیا آبی بود
زیبا بود
مثل خواب
مثل برف
مثل باران
ولی رفتنی...
اما حال دنیا سیاه است
مثل کابوس
مثل سرما
مثل شب
ولی تا کی؟
کاش هرگز نمیدیدمت کاش

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

خودمم باور نمی کنم

خودمم باور نمی کنم

پست شماره 1409
13:23 , جمعه 17 بهمن 1393

 

این سکوت و این هوا و این اتاق .. شب به شب به خاطرم میاردت

 

توی این خونه هنوزم یه نفر ..  نمیخواد باور کنه نداردت

 

نمیخواد باور کنه تو این اتاق .. دیگه ما با هم نفس نمیکشیم

 

زیر لب یه عمر میگه با خودش .. ما که از همدیگه دست نمیکشیم

 

به هوای روز برگشتن تو  .. سر هر راهی نشونه میکشه

 

با تمام جاده های رو زمین .. رد پاتو سمت خونه میکشه

 

من دارم هر روزمو بدون تو .. با تب یه خاطره سر میکنم

 

با خودم به جای تو حرف میزنم .. خودمو جای تو باور میکنم

 

توی این خونه به غیر از تو کسی .. دلشو با من یکی نمیکنه

 

من یه دیوونم که جز خیال تو .. کسی با من زندگی نمیکنه

 

تو سکوت بی هوای این اتاق .. شب به شب به خاطرم میارمت

 

خودمم باور نمی کنم ولی .. دیگه باورم شده ندارمت

 

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

بگذار اعتراف کنم که بدجور دلم برایت تنگ شده

بگذار اعتراف کنم که بدجور دلم برایت تنگ شده

پست شماره 1407
11:47 , پنجشنبه 16 بهمن 1393

بگذار اعتراف کنم که بدجور دلم برایت تنگ شده

فکر نکن بی وفا هستم ، دلم از سنگ نشده…

اعتراف میکنم اینک در حسرت روزهای شیرین با تو بودنم

باور نمیکنم اینک بی توام

کاش میشد دوباره بیایی و یک لحظه دستهایم را بگیری

کاش میشد دوباره بیایی و لحظه ای مرا ببینی

تا دوباره به چشمهایت خیره شوم ،

تا بر همه غم و غصه های بی تو بودن چیره شوم…

کاش میشد دوباره بیایی و لحظه ای نگاهت کنم ، با چشمهایم نازت کنم

در حسرت چشمهایت هستم ،

چشمهایی که همیشه با دیدنش دنیایم عاشقانه میشد

بگذار اعتراف کنم که بدجور دلم هوایت را کرده

در حسرت گرمی دستهایت ، تا کی باید خیره شوم به عکسهایت ،

هنوز هم عاشقم ، عاشق آن بهانه هایت…

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

یادمه وقتـــــــــی بچه بودم

یادمه وقتـــــــــی بچه بودم

پست شماره 1406
11:46 , پنجشنبه 16 بهمن 1393

یادمه وقتـــــــــی بچه بودم

بعضی وقت ها بابامو نگاه میـــــکردم که ساعت ها با دست

مشغول جمع کردن آشـــــــغالای ریزی بود

که روی فـــــــرش ریخته بود

من حسابی به این کـــــــــارش میخندیدم چـــــــــون ما هم جـــــــارو داشتیم

هم جارو برقــــــــی

تا ……..چند وقت پیــــــــش داشتم با خودم

فکر میکردم که چجــــــــــوری مشکلاتمو حل کنم

یهو یه خــــــودم اومدم دیدم

که یه عالمه آشغال از روی فرش جـــــــــلوی خودم جمع کردم

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

تو را به سبک خودم دوست دارم !

تو را به سبک خودم دوست دارم !

پست شماره 1405
11:44 , پنجشنبه 16 بهمن 1393

تو را به سبک خودم دوست دارم !

من دنباله روی عشق دیگران نیستم …

من برای تو نمی میرم تا لباس عزا تنت کنم ، نه !!

این دوست داشتنی احمقانه خواهد بود …

برایت زنده بمانم بهتر است …

هیچکس تو را مثل " من " دوست ندارد !

پس تو را مثل " من " دوست خواهم داشت ..

تو مجبور نیستی شعرهایم را دوست داشته باشی !

مجبور نیستی دعوا نکنی !!

مجبور نیستی همیشه لبخند بزنی !!!

مجبور نیستی که خودت را مجبور کنی مرا دوست داشته باشی

من دوست داشتنم را به تو ثابت نمی کنم …

همیشه حرف هایت را نمی پذیرم

قول نمی دهم هیچوقت فراموشی نگیرم

من حتی قول نمی دهم که هیچوقت روز تولدت را از یاد نبرم

تو مجبور نیستی باور کنی !!

اما باور نکردن تو از دوست داشتن من نمی کاهد …

این سبک من است !

و فقط من هستم که میتواند اینگونه تورا دوست داشته باشد …

من تو را به سبکی خاص ،

به سبک خودم دوست دارم ..

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

دقایقی

دقایقی

پست شماره 1404
11:40 , پنجشنبه 16 بهمن 1393

دقایقی تو زندگیت هست که دلت برای کسی اونقدر تنگ میشه

 که دلت میخواد اونو از تو رویات بیرون بکشی و توی دنیای واقعی

 با تمام وجودت بغلش کنی…

 دقایقی تو زندگیت هست که دلت برای کسی اونقدر تنگ میشه که دلت میخواد اونو از تو رویات بیرون بکشی و توی دنیای واقعی با تمام وجودت بغلش کنی…

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

شب بارانی

شب بارانی

پست شماره 1403
11:29 , پنجشنبه 16 بهمن 1393
شب بارانی
 
سکوت ثانیه بشکست به شب بارانی
خطوط فاصله بشکست به شب کورانی
 
تو گویی حکم انزل من السماء مائ
تو حکمت رویش گل سیب گلستانی
 
تو تصویر عاشقان مست رویایی
تو آئینه تقدیر،به نگاه ناب بارانی
 
چو قطره اشک بر گوشواره الماسی
شر شر آوایی ترانه بی تاب بهارانی
 
شبنم گونه، معطرشد دشت بوستانی
نغمه بلبل ،سرای شعر ادب عرفانی
 
بنگر حلقه وصل چو اتصال زنجیری
بارش باران، سایه گسترباب فراوانی
 
زفضل یک قطره آب، چوبر خاکی
آ ید صدبحر صافی برون، آب الوانی
 
قدم زنان به زیر آسمان رنگین کمانی
که زبان شکر حمد،آرد حب یزدانی
 
نغمه دست بر دعا کن برای بارشی بارانی
نزول چهار فصل سال ببار عجب بارانی
 

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

ضیافت های عاشق را

ضیافت های عاشق را

پست شماره 1400
14:14 , چهارشنبه 15 بهمن 1393

ضیافت های عاشق را
خوشا بخشش ، خوشا ایثار
خوشا پیدا شدن در عشق
برای گم شدن در یار
چه دریایی میان ماست
خوشا دیدار ما در خواب
چه امیدی به این ساحل
خوشا فریاد زیر آب
خوشا عشق و
خوشا خون جگر خوردن
خوشا مردن
خوشا از عاشقی مردن
اگر خوابم اگر بیدار
اگر مستم اگر هوشیار
مرا یارای بودن نیست
تو یاری کن مرا ای یار
تو ای خاتون خواب من
من تن خسته را دریاب... ایرج جنتی عطائی

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

با توام ، با تو که دستت

با توام ، با تو که دستت

پست شماره 1399
14:6 , چهارشنبه 15 بهمن 1393


با توام ، با تو که دستت
دست دنیا ساز رنجه
با توام با تو که بغضت
معنی آواز رنجه
اگه یخ باد ستمگر
پی قتل عام برگه
اگه این باغ برهنه
باغ تاراج تگرگه
اگه بی پناهی گل
رنگ بی پناهی ماست
دستتو بذار تو دستم وقت پیوند درختاست
رو تن سخت درختا
بنویس و دوباره بنویس
که شکست یک شقایق
مرگ باغ ، مرگ بهار نیست ايرج جنتی عطائی
 

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

برای من که در بندم

برای من که در بندم

پست شماره 1398
14:2 , چهارشنبه 15 بهمن 1393

برای من که در بندم
چه اندوه آوری ای تن
فراز وحشت داری
فرود خنجری ای تن
غم آزادگی دارم
به تن دلبستگی تا کی ؟
به من بخشیده دلتنگی
شکستن های پی در پی
در این غوغای مردم کش
در این شهر به خون خفتن
خوشا در چنگ شب مردن
ولی از مرگ شب گفتن
چرا تن زنده و عاشق
کنار مرگ فرسودن
چرا دلتنگ آزادی
گرفتار قفس بودن
قفس بشکن که بیزارم
از آب و دانه در زندان
خوشا پرواز ما حتی
به باغ خشک بی باران... ايرج جنتی عطائی

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

 تو نمی دانی

تو نمی دانی

پست شماره 1397
14:0 , چهارشنبه 15 بهمن 1393


تو نمی دانی
چگونه خدا را
تیرباران می کنند
تا شیطان ها را بترسانند .
چگونه گل ها را گردن می زنند
و کبوتران را داغ .
چگونه خونِ نفت
در رگِ جوی هایِ طمع
دَلَمه می بندد .
چگونه درختان دار می شوند
و دست ها تازیانه .
و ایران چگونه
- تکه تکه می شود
زیرِ ساطورِ وحشت ... ايرج جنتی عطائی

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

شب آشیان شبزده

شب آشیان شبزده

پست شماره 1396
13:57 , چهارشنبه 15 بهمن 1393

شب آشیان شبزده
چکاوک شکسته پر
رسیده ام به ناکجا
مرا به خانه ام ببر
کسی به یاد عشق نیست
کسی به فکر ما شدن
از آن تبار خود شکن
تو مانده ای و بغض من
از این چراغ مردگی
از این بر آب سوختن
از این پرنده کشتن و
از این قفس فروختن
چگونه گریه سر کنم
که یار غمگسار نیست
مرا به خانه ام ببر
که شهر ، شهر یار نیست ايرج جنتی عطائی

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.